Florya kombi bakımı

KOMBİ BAKIMI

Kombi Bakımı her yıl kış aylarına girmeden  Eylül Ekim aylarında yapılması gereken bir işlemdir kombi temizleme işlemi öyle sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Kombiniz hangi marka olursa olsun ve kaç odayı ısıtıyor olursa olsun mutlaka Kombi bakım, kombi temizleme işlemi her sene 1 kez yaptırılması gerekir.

Florya ilçesinde Kombi Bakımı, başta Avrupa yakası olmak üzere İstanbul’un her noktasına hizmet vermekteyiz. Size en yakın ekibimizi aynı gün içerisinde gönderiyoruz; kısa zamanda işlem, uzun vadeli çözüm sunuyoruz Akyüz Tesisat tecrübeleri ve eğitimli ekibine güvenmektedir.

Kombi Su Basıncı Düşmesi

Kombi su seviyesinin birkaç ayda bir düşmesi olağan bir durumken, sık sık düşmesi bir sorunun olduğu anlamına gelir. Birkaç ayda bir kombinin su eksiltmesi normal bir durumdur. Tabi bu değişim 0.5 bar gibi bir değerdeyse normaldir. Bu durumda kombi altında bulunan ufak bir vana ile kombiye tekrar su takviyesi yapılabilir.

Kombilerin üzerinde, kombinin içindeki suyun değerini gösteren elektronik veya analog bar göstergesi vardır. Bu gösterge 1.5-2 bar arasında idealdir. Kombi montajı için gelen servis personelleri, bar seviyesinin 1.5 bar da olması gerektiğini söylerler.

Kimyasal İlaçla Su Kaçağı Tamiri

Isıtma sistemindeki kaçak, ufak bir çatlak veya kesikse kimyasal ilaçla su kaçağı tamiri rahatlıkla giderilir. Florya ilçesinde Kırma dökme işlemi yapılmadan çok rahatlıkla uygulanır. Petek sayısına, dairenin büyüklüğüne göre kimyasal miktarı belirlenir.

Kombiye su verilen kısımdan kimyasal ilaç verilir. Tüm peteklere ulaşması sağlanır. Kombi birkaç gün çalıştıktan sonra, kimyasal ilaç bütün çatlakları kapatır. Bu hizmeti Akyüz Tesisat olarak sağlıyoruz.

Bize buradan ulaşın: 0850 532 3557 | 0533 920 3557

Kombi Tamiri

Akyüz Tesisat, Kombi servisi olarak Kombi Tamiri konusunda da müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İstanbul’un dört bir yanına dağılan hizmet ağımız ve profesyonel ekibimizle müşterilerimizin güvenliği ve konforu için hızlı ve etkin çözümler üretiyoruz. Kombi Tamiri için arızalara göre, her marka ve model kombi için farklı tamir işlemi gerçekleştirilir. Bakımı aksayan, verimliliği azalan ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilecek cihazlarınızın arıza tespiti için detaylı incelemeler yapıp, gerekli onarım işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Sık Görülen Kombi Arızaları

  • İçindeki suyun bitmiş olması, elektrik şalterinin kapalı kalması, gaz vanasının açılmaması, kombinin konum ayarının yapılmamış olması, pilot alevinde sorun olması gibi sebepler haricinde kombi çalışmıyorsa bu durumda Akyüz Tesisat kombi servisine ulaşabilirsiniz.
  • Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, termostat ayarları bozuk olabilir, peteklerin temizlenmeleri gerekebilir ya da tamamen kapalı olabilir. Bu gibi durumlarda kombi çalışmasına rağmen ısı vermez.
  • Filtreler tıkandığında, peteklerde biriken su kirli olursa, kombinin ayarlarında hata varsa, tesisat sebebiyle su akışı sağlıklı gerçekleşmiyorsa ve kullanıcı radyatörlerin ısı farkını azaltamıyorsa destek almanız gerekir.
  • Tesisat bağlantılarında çatlaklar olması, su vanasının arızalanması, hava tahliyesinin azalması kombinin su akıtmasına sebep olabilir.

Kombi Yedek Parça

Kombilerde en çok meydana gelen arıza çeşitleri göz önünde bulundurulduğunda en çok ihtiyaç duyulan kombi yedek parçaları da ortaya çıkmaktadır. Kondansatör, üç yollu vana, sirkülasyon pompası, diferansiyel manometre, sensör, sirkülasyon pompası, termostat, üç yollu valf, ateşleme trafosu, modülasyon kartı, genleşme tankı, dağıtıcı vana, fan motoru vb. önemli parçaların yerine orijinal kombi yedek parçaları müşterilerimiz için temin ediyoruz. Değiştirilen parçaların orijinallerini kullanıp, müşterilerimizin kombilerinden aldıkları verimi yükselterek kombilerinin ömrünü uzatıyoruz. Orijinal kombi yedek parça kullanıldığı zaman kullanıcılar yakıttan ve enerjiden de tasarruf ederler. En önemlisini orijinal kombi yedek parça güvenliğiniz için gereklidir.

Kombi Montaj

Tüm marka ve model kombilerinizin garantili montajını yaptırabilirsiniz.
Yeni bir kombi aldığınızda üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin teknik şartnamelerine uygun olarak Kombi montajı yapılması gerekir ve Kombi Bakım yılda bir kez olmak üzere yapılmalıdır, gecikme durumunda kaliteli işleyişini kaybedecektir. Sizin güvenliğiniz ve kombinizin doğru çalışması için önemli bir husus olup, firmamız bu husustaki tecrübesiyle sizlere hizmet vermektedir.

Kombi montajı, ekibimiz tarafından profesyonel şekilde yapılır
Kombinin asılması uygun görülen yere askı bağlantıları sağlam bir şekilde montaj edilerek kombi takma işlemi yapılır. Kombi ile verilen Hermetik baca çıkışı için yer açılır. Kombinin bacası teknik şartnameye uygun bir şekilde montaj edilir. Kombi tesisatı yapıldıktan sonra, tesisat gidiş dönüş bağlantıları herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için kontrol edilir. Kombinin tesisat bağlantıları yapıldıktan sonra, radyatörlere su verilerek kombi kullanılır hale getirilir. Kombinin gaz bağlantısı yapılarak doğal gaz kaçağına karşı kontrol sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir