Ataköy petek temizliği

PETEK TEMİZLİĞİ

Kış ayının en temel ihtiyacı sıcak ortamdır evlerimizde ve ofislerde bulunan peteklerin bir süre sonra temizlenmeye ve bakıma ihtiyacı artar tıpkı insanlar gibi. Petek doğalgaz sistemleri tarafından sağlanmaktadır. Doğalgazı kullanarak suyu ısıtan ve bu şekilde hem evlerde sıcak su kullanımını mümkün kılan hem de kış ayında ısınmayı sağlayan sistemler, kombi ve kombi tesisatı ya da merkezi sistemler olmaktadır.

Petek Temizliğinde Akyüz Tesisat, kullandığı teknoloji sayesinde kalıcı çözümler üretmektedir. Peteklerin üstü ısınmıyor,  peteklerin altı ısınmıyor ya da bazı petekler ısınıp bazıları ısınmıyor gibi sorunlarını, Akyüz Tesisat ile iletişime geçerseniz her türlü petek sorunuzu çözüme kavuşturuyoruz. Nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlem önceliği tesisat su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Petek Temizliği, petek temizleme makineleri ile yapılmaktadır. Petek temizliği makinesi banyonuzda bulunan havlupan peteğine veya Isıtmalı kolektöre bağlanır. Makine bağlandıktan sonra, bütün peteklerin vanaları ve Kombinin altındaki vanalar kapatılır. Kalorifer petek temizleme makinesi çalıştırılır. Petek Temizliği işlemi bittikten sonra kalorifer tesisatına petek koruyucu ilaç koyulur.

Kombi petek temizleme işlemi sırasında petekleriniz yerinden sökülmez. Alurad petekler hariç. Çünkü alurad peteklerin içinde zamanla taş benzeri yapılar oluşur. Bu taşların çıkartılması için peteğin yerinden sökülmesi gerekir.

KIŞ KAMPANYASI

5 peteğe kadar kimyasal temizlik, kombi filtre bakımı servis ücreti 150 TL.

Bize buradan ulaşın: 0850 532 3557 | 0533 920 3557

Ataköy mahallesinde Petek Temizliği başta Avrupa yakası olmak üzere İstanbul’un her noktasına hizmet vermekteyiz. Size en yakın ekibimizi aynı gün içerisinde gönderiyoruz; kısa zamanda işlem, uzun vadeli çözüm sunuyoruz Akyüz Tesisat tecrübeleri ve eğitimli ekibine güvenmektedir.

Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği Ve Bakımı:

Yerden ısıtma sistemleri her yıl kış aylarına gelmeden önce temizlik işlemi yapılmalıdır. Yerden ısıtma sistemindeki borularda tortulaşma meydana geldiği için bu tür sistemlerde borularda ısı alışverişini ve suyun akışını zorlaştıracak derecede kireçlenme ve çamurlar oluşur. Sistemlerin temizlenmesinde ekip çalışanlarımız bu işi özel makineler ve kimyasallar ile temizliyor Ataköy mahallesine de hizmet vermektedir.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, sutaşı ve benzeri maddeleri yok eder.

Peteklerde Isı Problemi:

Petekler birçok alanda kömür sobalardan daha avantajlıdır çünkü her gün bakım yapmaya gerek yoktur, ısı ayarı yapılabilir ve istediğimiz zaman ısıtma ihtiyacımızı karşılayabilmektedir aynı zamanda sıcaklığı kendiniz kontrol altında tutabilirsiniz. Peteklere her gün bakım yapılmasına ihtiyaç olmadığını belirttik ancak peteklerde ısı problemi de sık karşılaştığımız durumlardan birisidir. En çok karşılaştığımız şikayetlerden birisi petek altlarının soğuk kalmasıdır. Peteklerin içerisinde bulunan sular, zamanla kirlenmekte ve çamura dönüşmektedir.

Çamur kıvamına gelen sular ise peteklerin en alt kısmına yapışarak zamanla çoğalırlar. Çamurlu suyun biriktiği bölgeye sıcak su temas edemez ve böylelikle petekler ısınmıyor demeye başlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir